Leden 2008

Nevinná

30. ledna 2008 v 11:19 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Nevinná
Bertrice Small
(román)
Richard de Montfort po smrti svých rodičů, na přání své půvabné snoubenky Isleen, posílá svoji malou sestru Eleaonoru na výchovu do kláštera.
"Sbohem sestřičko," řekl Richard de Montfort a políbil sestru na bledé rudozlaté vlasy. Elf se na něj podívala jen jednou. Nemohla mluvit. Pak ji přepadl nový záchvat pláče. Sestra Cuthbert se vzlykajícím dítětem rychle proběhla klášterními vraty. Elf už jen jednou vykřikla: "Dickone!"
Richard de Montfort sám neměl daleko k pláči, proto mu matka Eunice položila chlácholivě ruku na rameno. "Pro ty malé je to poprvé vždycky těžké," řekla. "Budeme o slečnu Eleanore velmi dobře pečovat, pane."
"Elf," opravil ji. "Říkáme jí Elf.


Letní královna 2.)

17. ledna 2008 v 19:26 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Letní královna
Druhá část
Joan D. Vinge
(Sci-fi)
Po příletu cizozemců na Tiamat musí Luna Zlatý úsvit letní a nejvyšší soudce BZ Gundhalinu využít veškeré své zdroje síly, aby zabránili vyvražďování meren. Snaží se přesvědčit všechny mocné lidi v Hegemonii, že mereny jsou inteligentní bytosti a jejich zabíjení není jen páchání genocidy, ale vede i k zániku celé sibylské sítě.
Všechna jejich snaha je však zbytečná a kvůli příletu ministerského předsedy a členů Shromáždění se Gundhalinu musí rozhodnout jestli zachrání život Letní královny, nebo ještě na chvíli zabrání vraždění meren.

Letní královna 1.)

11. ledna 2008 v 19:47 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Letní královna
První část
Joan D. Vinge
(Sci-fi)
Nová královna Tiamatu, Luna Zlatý úsvit letní, svolá všechny Sibyly na planetě do hlavního města Karbunklu. Potřebuje, aby jí pomohly s technickým rozvojem planety a výzkumem života meren, které byly za vlády Zimy loveny. Z krve meren získávali cizozemci a obyvatelé planety z klanu Zimních vodu života, jenž zabraňuje stárnutí a lidé se stávají při jejím pravidelném používání nesmrtelnými. Během vlády Léta musí královna dosáhnout takové technické vyspělosti Tiamatu, díky které dokáže zabránit dalšímu vyvražďování inteligentních živočichů žijících v moři.
Zatímco Luna s pomocí svých přátel a Sibyl usilovně pracuje a ve volných chvílích se společně se svým manželem Jiskrou stará o své děti, dvojčata Tammise a Arielu. Na Kharemoughu a ostatních planetách Hegemonie se vědci snaží získat plazmu hvězdného pohonu. Díky ní se chtějí co nejdříve vrátit na Tiamat, na kterém jediném ze všech planet žijí mereny, zdroj vody života.


statistika 2007

1. ledna 2008 v 16:50 | padfoot88 |  KNÍŽKY
Celkem jsem od 1.1.2000 do 31.12.2007 přečetla 771 knih.
Z toho 103 knížek jsem četla opakovaně.
Skutečně jsem tedy přečetla pouze 668 knih :-)
2000 - 2007
celkem
668
knih
rok
83,5
knih
měsíc
6,958
knih
den
0,229
knihy
kniha
4,371
dne