Prosinec 2007

Socha Afrodity

30. prosince 2007 v 21:00 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Socha Afrodity
Amanda Quick
(román)
Beatrice Pooleová se rozhodla pátrat po zmizelých Afroditiných prstýnkách, které jsou klíčem k velkému pokladu, ukrytému v soše alchymistovy Afrodity. Jejich posledním vlastníkem byl Reggie, strýček Beatrice. Ten však zemřel při návštěvě nevěstince, jeho dům vykradli zloději a po prstenech nebylo nikde ani památky. Beatrici tedy napadne požádat o pomoc odborníka na historické památky a dávné legendy Lea Drakea, hraběte z Monkcrestu. Řekne mu všechno co o prstenech ví a doufá, že se dozví nějaké důležité informace. Leo se však rozhodne po prstenech pátrat taky.
"Podívejte, Monkcreste, mě nezastrašíte."
"Vy mi nerozumíte, madam." Položil pravou ruku na krbovou římsu, těsně vedle její hlavy. "Já se vás nesnažím vyděsit."
"To je dobře." Křečovitě polkla. "Protože vás ujišťuju, že nemám v úmyslu vám to dovolit. Nevěřím ani jedné z těch povídaček, co jsem o vás slyšela. Nejste blázen. Jste džentlmen a já předpokládám, že se podle toho budete chovat."
"V mé rodině je často obtížné rozeznat, kdo je blázen a kdo džentlmen."
"Nesmysl."
Chladný úsměv zbavil jeho pohled veškeré vřelosti. "Tohle téma si necháme na jindy. Měl jsem v úmyslu vám nabídnout partnerství, paní Pooleová."
"Partnerství?" opakovala bezmocně.
Naklonil se blíž. "Vy a já máme společný cíl. Oba si přejeme vystopovat ztracené prsteny. Kdo ví? Když se prsteny znovu objevily, možná se objeví i alchymistova Afrodita. Každý z nás má pravděpodobně informace, které můžou tomu druhému pomoct."