Říjen 2007


Pravá láska

26. října 2007 v 18:50 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Pravá láska
Barbora Hrůzová
(Detektivní příběh)
Monika Komárková, mladá archeoložka, se po dlouhých vánočních nákupech vrací do svého bytu, ve kterém bydlí společně se svojí kamarádkou Erikou Filipovou.
Vystoupala do druhého patra a otevřela. Dveře nebyly zamčené, Erika byla tedy doma. Křikla na ni pozdrav, s úlevou stáhla promočené kozačky a tašky odhodila na stolek v předsíni. V bytě se svítilo, ale nebyla tu slyšet Eričina oblíbená muzika. Monika zůstala v tom tichu stát a najednou se jí lehce zježily chloupky vzadu na krku. Později si uvědomila, že tehdy poprvé jako by na ni sáhla smrt a podvědomě vycítila, že se v bytě stalo něco tragického. Stála ještě chvíli jen tak v punčochách na místě a začichala. Ve vzduchu se vznášel lehký náznak neznámé příjemné vůně, který ale rychle vyvanul. Monika popošla dovnitř a lehce zaťukala na zavřené dveře Eričina pokojíku. Stiskla kliku, otevřela a vzápětí vyjekla. Erika ležela na břiše na zemi vedle postele, hlavu vyvrácenou na bok, ústa pootevřená v němém výkřiku a nevidoucí oči vytřeštěné tak, že se zdály v nehybném obličeji přímo obrovské. Pod její hlavou byla velká kaluž sražené krve a v ní se válela rozbitá láhev od sektu. Tady byl cítit jen pach krve a alkoholu.


Touha

9. října 2007 v 16:56 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Touha
Amanda Quick
(román)
Touha je krásný malý ostrov ležící při pobřeží jižní Anglie. Jeho majitelka a zároveň vládkyně, Clare, je proslulá výrobou parfémů a vonných bylinných směsí. Po smrti otce se Clare dostává do problémů. Unese ji sir Nicholas a snaží se jí přesvědčit, aby se stala jeho ženou a on tak měl přístup k bohatství ostrova Touha. Ke sňatku ji však nedonutí, protože se Clare podaří z jeho hradu uprchnout. Po této události a po přepadení lodí převážejících zboží z jejího ostrova je přinucena požádat svého lenního pána, aby jí vybral vhodné kandidáty na místo jejího manžela.

Dcery Dračího pána

5. října 2007 v 21:17 | padfoot88 |  KNIHOVNA
Dcery Dračího pána
Bertrice Small
(román)
Tři dcery Merina Pendragona, následovníka krále Artuše, žijí společně se svým mladším bratrem Brynnem, otcem a matkami v horách severního Walesu. Všechny jsou velmi krásné a po svém otci zdědily zelené oči.